Slavný švédský hokejista dal studentům z Moravy lístky na utkání Čechů s Nory

Legendární švédský hokejista Peter Forsberg dnes udělal obrovskou radost 50 studentům z České republiky. Osobně jim totiž daroval vstupenky na zápas české reprezentace s Norskem. I díky tomu mohli fandit národnímu týmu v boji o čtvrtfinále.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Studenti z Valašského Meziříčí před stockholmskou halou Globen | Foto: Robert Mikoláš

„Dáváme krásné obrázky z tak krásné země, jako je Valašsko a Švédsko,“ říká Jiří Stolař.

Učitel Střední průmyslové školy stavební z Valašského Meziříčí předává Peteru Forsbergovi dárky jako výraz poděkování za pozvánku na utkání a zároveň mu přeje k jeho blížícímu se životnímu jubileu.

„Ke čtyřicetinám přejeme hodně zdraví a doufáme, že ho příští rok uvidíme v útoku s Jaromírem Jágrem,“ dodává. K letošním narozeninám dává Forsbergovi láhev nejznámějšího českého bylinného likéru.

Přehrát

00:00 / 00:00

Slavnostního okamžiku se ve stockholmské hale Globen zúčastnil i reportér ČRo Robert Mikoláš

Atmosféra je vskutku uvolněná, všude okolo září úsměvy a smích vyvolává i Forsbergova otázka, zda může na Valašsko přijet.

Studenti se pak přidávají s dalším tradičním domácím produktem, tentokrát právě přímo valašským.

Hokejista dostává typický klobouk a přítomných se jen ptá, zda mu bude, protože má velkou hlavu. Všichni ale přikyvují, že mu sedí.

Nakonec švédské hokejové legendě bouřlivě zatleskají.

Slavný švédský hokejista Peter Forsberg se studenty z Moravy | Foto: Robert Mikoláš

„Parádní. Nevím, co mám říct. Je to pan střelec. Výborné pocity,“ svěřují se studenti a jejich učitel, pan Stolař, se přidává:

„Výsledek je nadšení našich studentů a myslím si, že životní zážitek, protože setkání s takovou legendou švédského hokeje, jako je Peter Forsberg, to je takový švédský Jágr. Moc děkujeme všem, kteří nám umožnili toto setkání,“ uzavírá.

Češi si zahrají čtvrtfinále. V bitvě o všechno rozdrtili Norsko 7:0

Číst článek

Robert Mikoláš, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme