Sledovali jsme ONLINE: Útok na továrnu ve Francii má jednu oběť, na místě se našla vlajka islamistů

Nedaleko Lyonu na jihovýchodě Francie zaútočili teroristé. Zřejmě dva muži tam s autem vjeli do areálu továrny na průmyslové plyny, kde se pak ozval výbuch. Na místě se našlo tělo s oddělenou hlavou. Dva lidé jsou zraněni. Policie v souvislosti s útokem zatkla dva lidi.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté v obci Saint-Quentin-Fallavier, kde dva muži zaútočili na tamní továrnu

Policisté v obci Saint-Quentin-Fallavier, kde dva muži zaútočili na tamní továrnu | Zdroj: Reuters

Podle dostupných informací přijeli pachatelé autem k továrně na výrobu průmyslových plynů společnosti Air Products v obci Saint-Quentin-Fallavier krátce před 10. hodinou dopoledne. Do komplexu továrny najeli plnou rychlostí.

V továrně došlo podle svědků k jednomu výbuchu. O okolnostech toho, jak se to stalo, se zatím informace rozcházejí. Podle některých zdrojů pachatelé vozem najížděli na uskladněné plynové bomby, které byly v továrně uskladněné, podle jiných si bomby vezli v autě.

„Není pochyb o tom, že cílem bylo způsobit výbuch továrny. Je to teroristický útok,“ uvedl francouzský prezident Francois Hollande během brífinku v Bruselu. Dodal, že policie útočníka zadržela a už zná jeho totožnost. Prezident se kvůli útoku z Bruselu ihned vrací do Paříže.

Na místě se našla také lidská hlava oddělená od těla. Podle agentury AFP by obětí mohl být místní podnikatel, uvedla to s odkazem na zdroje blízké vyšetřování.

Šlo zřejmě o čin islamistických radikálů. Jeden útočník mával podle očitých svědků před explozí islamistickou vlajkou a i u nalezené lidské hlavy byly údajně arabské nápisy.

Policie zasahovala v místě bydliště útočníka Jassima Salhi | Foto: Reuters

Podle francouzského ministra vnitra Bernarda Cazeneuva by prvním zadrženým mohl být Jassim Salhi, kterého policie již dříve sledovala kvůli podezření z příklonu k radikalismu.

Chemička Air Products patří k objektům, kde je velké riziko průmyslové havárie. Nachází se u nádraží a letiště. V oblasti kolem byla kvůli útoku posílena bezpečnostní opatření.

Atentát v průmyslovém závodě u Lyonu | Foto: ČTK

ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme