Slintavka a kulhavka se v Británii i nadále šíří

Epidemie slintavky a kulhavky se ve Velké Británii stále nezadržitelně šíří. Výskyt této infekce byl potvrzen už i v jezerní oblasti na severu Anglie. Británie už uvažuje o očkování a ministr zemědělství se chystá zveřejnit zprávu o pravděpodobném zdroji nákazy.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak dodává náš londýnský spolupracovník Milan Kocourek, začalo také hromadné pohřbívání utracených ovcí. Vojáci vyhloubili první ze zákopů pro hromadné uložení mrtvol dvěstě tisíc zabitých ovcí, které byly dopraveny na místo v zapečetěných kontejnerech. Podle některých pramenů nepanuje shoda mezi premiérem a ministrem zemědělství na rychlost preventivních opatření. Ministr se údajně snaží postup zpomalovat. V Británii už počet ohnisek choroby přesáhl šest stovek.

Britský premiér Tony Blair nevyloučil možnost očkování zvířat ve Velké Británii proti slintavce a kulhavce, aby se tak zabránilo dalšímu šíření epidemie. V rozhovoru pro BBC řekl, že ještě před několika dny se zdála taková možnost nemyslitelná, ale s vývojem událostí je nutné o ní uvažovat. List Times tvrdí, že britský ministr zemědělství Nick Brown má dnes zveřejnit zprávu, podle které je zřejmě zdrojem nákazy nakažené maso dovezené nelegálně z Dálného východu. To se prý podávalo v jedné z čínských restaurací na severovýchodě Británie a jeho zbytky se tam dostaly do krmných směsí pro dobytek.

Milan Kopp, Kateřina Pospíšilová, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme