Slintavku a kulhavku se nedaří zastavit

Epidemie slintavky a kulhavky na Britských ostrovech se možná rozšířila do Evropy. Tyto obavy vyvolala zpráva z Belgie, kde se objevilo podezření na výskyt této nemoci na prasečí farmě v západních Flandrech.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

První testy sice dopadly negativně, ale čeká se na výsledky dalších zkoušek. Belgické ministerstvo zemědělství vydalo okamžitý zákaz převozu hospodářských zvířat. Potvrzují to slova spolupracovníka Českého rozhlasu v Belgii, zpravodaje deníku MF Dnes, Michala Mocka.

Nákaza slintavky a kulhavky už pronikla také do Turecka, kde je evropské levné maso oblíbené. Blíže k tomu naše spolupracovnice v Ankaře Dana Braunová.

Také v severní Francii zavedly tamní úřady přísná opatření, která mají zabránit rozšíření nemoci. Ve Velké Británii už bylo zlikvidováno 40 tisíc zvířat, u kterých panovalo podezření z nákazy. Podle veterinářů jich má být poraženo a spáleno ještě 70 tisíc.

Pavla Jazairiová, Milan Kopp, Kateřina Pospíšilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme