Slintavku a kulhavku se nedaří zastavit

Epidemie slintavky a kulhavky na Britských ostrovech se možná rozšířila do Evropy. Tyto obavy vyvolala zpráva z Belgie, kde se objevilo podezření na výskyt této nemoci na prasečí farmě v západních Flandrech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

r_2100x1400_cro.png

První testy sice dopadly negativně, ale čeká se na výsledky dalších zkoušek. Belgické ministerstvo zemědělství vydalo okamžitý zákaz převozu hospodářských zvířat. Potvrzují to slova spolupracovníka Českého rozhlasu v Belgii, zpravodaje deníku MF Dnes, Michala Mocka.

Nákaza slintavky a kulhavky už pronikla také do Turecka, kde je evropské levné maso oblíbené. Blíže k tomu naše spolupracovnice v Ankaře Dana Braunová.

Také v severní Francii zavedly tamní úřady přísná opatření, která mají zabránit rozšíření nemoci. Ve Velké Británii už bylo zlikvidováno 40 tisíc zvířat, u kterých panovalo podezření z nákazy. Podle veterinářů jich má být poraženo a spáleno ještě 70 tisíc.

Pavla Jazairiová, Milan Kopp, Kateřina Pospíšilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme