Slobodan Miloševič opět před soudem

Mezinárodní tribunál v Haagu dnes otevře další kapitolu své historie a zahájí proces se Slobodanem Miloševičem. Bývalý jugoslávský prezident je souzen kvůli válečným událostem v Chorvatsku a Bosně a obžaloba ho obviňuje z několika desítek zločinů včetně genocidy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slobodan Miloševič | Foto: Česká televize

Jak připomíná zpravodaj Českého rozhlasu v Bruselu Milan Fridrich, proces kvůli válce v Chorvatsku a Bosně bude podle expertů dramatický. Miloševič byl signatářem Daytonské dohody, která v roce 1995 ukončila bosenskou válku.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Fridrich: Miloševič před tribunálem

Jugoslávský exprezident už v minulosti upozornil, že mu za roli v mírovém procesu osobně děkoval tehdejší americký prezident Clinton.

Obžaloba se bude pokoušet dokázat, že Miloševič zásoboval zbraněmi srbské menšiny v Chorvatsku a Bosně a spoluřídil jejich vojenské akce proti Chorvatům a Muslimům v Bosně.

Miloševič byl postaven před porotu haagského soudu už letos v únoru. Před dvěma týdny skončila první část procesu věnovaná krutostem spáchaným v Kosovu. Dnes tedy začíná další fáze, a to o jeho zločinech ve válkách v Bosně a Chorvatsku

Milan Kopp, Milan Fridrich Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme