Slováci patří mezi nováčky k největším eurooptimistům

Slováci patří v nové členské desítce k největším eurooptimistům. Víc než 80 procent obyvatel Slovenska považuje vstup do Evropské unie za pozitivní krok. Pro mnohé Slováky byl totiž vstup do uskupení určitou satisfakcí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bratislava | Foto: www.wagonservis.sk

Na rozdíl od dalších zemí prošli Slováci složitou cestou. Několik let byla země v důsledku Mečiarových nedemokratických vlád z procesu vyčleněna. Dnes berou Slováci své členství v Evropské unii jako samozřejmost. Nepotvrdily se ani skeptické hlasy například o velkém zdražování či o úplné ztrátě suverenity. Řadu, především mladých lidí mrzí některá přechodná opatření. Oddalování možnosti zapojit se do evropského trhu práce považují za zbytečné obavy vyspělejších ekonomik.

Podle analytiků vnímají Slováci unii možná pozitivněji i proto, že mají za sebou první dopady razantních reforem. Někteří euroskeptici ale tvrdí, že o bruselské politice mnoho lidí jednoduše nic neví.

Renata Havranová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme