Slováci půjdou v extrémních mrazech znovu demonstrovat proti Gorile

Slováci dnes opět půjdou demonstrovat proti politické korupci. I navzdory mrazům se slovenská veřejnost zmobilizovala kvůli kauze Gorila, tentokrát se protesty rozšíří do osmi slovenských měst. Přes Facebook se na ně přihlásilo několik desítek tisíc lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Asi 2000 nespokojených občanů protestovaly na bratislavském náměstí SNP proti údajné rozsáhlé politické korupci na Slovensku v letech 2005-2006 | Zdroj: ČTK

Podle údajných přepisů odposlechů tajné služby měli slovenští politici a státní úředníci dostávat peníze od finanční skupiny Penta, například za ovlivnění privatizace státního majetku.

Policie teď ověřuje pravost materiálu Gorila, část slovenské veřejnosti už požaduje odstoupení politiků, kteří jsou v Gorile údajně zapletení, například expremiéra Mikuláše Dzurindy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Detaily kauzy přiblížil v Ranním Radiožurnálu zpravodaj ČRo na Slovensku Vojtěch Berger

Ministr vnitra oznámil, že během příštího týdne by měly být známy částečné výsledky vyšetřování, aby nebyla kauza po březnových volbách "zametena pod koberec".

Prvního protestu v Bratislavě před týdnem se zúčastnily asi dva tisíce lidí. Demonstrace skončila házením banánů a vajíček na budovu parlamentu.

Hackeři ze skupiny Anonymous, které se nelíbí protipirátská dohoda ACTA, také napadli stránku finanční sklupiny Penta a vyjádřili tak solidaritu s demonstranty proti Gorile.

Dnešní protesty budou celoslovenské a podle Facebooku jen do Bratislavy přijde demonstrovat minimálně 17 tisíc lidí. Účast by mohlo snížit mrazivé počasí a teploty až minus 17 stupňů Celsia.

Vojtěch Berger, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme