Slováci rozhodují o předčasných volbách

Od rána dnes na Slovensku rozhodují v referendu o předčasných parlamentních volbách čtyři milióny oprávněných voličů. Podle všech zveřejněných průzkumů se však k volebním urnám nedostaví nadpoloviční většina registrovaných voličů, proto se předpokládá, že hlasování bude neplatné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

I kdyby přece jen hlasoval dostatek Slováků, o předčasných volbách musí rozhodnout nakonec parlament ústavním zákonem. Vládní koalice, která má ve sněmovně 90 ze 150 poslanců však hodlá spravovat zemi až do řádných voleb na podzim roku 2002. Dosavadní zveřejněné ankety předpokládají účast 35 až 43 procent Slováků.

Za sedm let od rozdělení česko-slovenské federace je to už čtvrté referendum na Slovensku, všechny však ztroskotaly na malé účasti voličů. Hlasovací místnosti dnes střeží 5615 policistů, nicméně ministerstvo vnitra předpokládá klidný průběh hlasování.

Ústřední referendová komise už zaregistrovala porušení zákona - starosta obce Veĺký Kýr totiž odmítl stanovit místopředsedy tamní komise s odůvodněním, že jich není třeba.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme