Slováci se rozloučí se zavražděným právníkem Valkem

V Bratislavě se dnes uskuteční veřejné rozloučení se zavražděným právníkem Ernestem Valkem. Veřejnost mu může vyjádřit úctu v primátorském paláci v centru města. Známého advokáta někdo před týdnem zastřelil. Spekuluje se o tom, že Valkova smrt souvisela s kontroverzními soudními spory, ve kterých figuroval.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dům zastřeleného právníka Ernesta Valka

Dům zastřeleného právníka Ernesta Valka | Zdroj: ČTK

U bratislavské katedrály stojí už od minulého týdne improvizovaný památník se svíčkami a Valkovou fotografií. Městem už prošel i smuteční pochod na Valkovu památku.

Zatímco významné osobnosti neustále připomínají Valkovy zásluhy na demokratickém vývoji Slovenska, policie hledá vraha.

Valkova smrt by údajně mohla souviset s některou z velkých kauz, na kterých se podílel, například spor státní loterie Tipos se soukromou firmou o desítky milionů eur, nebo kauza nevyplacených směnek někdejšího šéfa Slovenského plynárenského průmyslu Jána Duckého.

Vojtěch Berger, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme