Slovák na palubě Ryanair vyhrožoval bombou, zasahovat musela britská protiteroristická jednotka

Na palubě letadla společnosti Ryanair směřujícího z Bratislavy do Londýna ohlásil ve čtvrtek večer slovenský cestující, že má u sebe výbušninu. Muže zadržela policie, žádný z pasažérů neutrpěl zranění.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letadlo společnosti Ryanair | Foto: Tony Gentile | Zdroj: Reuters

„Jsme v letadle, let Bratislava Stansted, máme nahlášený teroristický útok, je tu protiteroristická jednotka,“ informoval prostřednictvím SMS z letadla ještě ve čtvrtek večer jeden z cestujících slovenský portál Dalito.sk.

Podle cestujícího se zhruba půl hodiny před plánovaným přistáním blíže neidentifikovaný muž postavil a začal hrozit, že má v počítači bombu a odpálí ji. Pasažér se podle něj už před nástupem do letadla choval agresivně.

Letadlo kvůli hrozbě na britském letišti odstavili a zasahovala v něm britská protiteroristická jednotka. Žádnou výbušninu nenašla, zadržela ale dva muže. Vyhrožující cestující totiž z útoku nakonec obvinil muže sedícího vedle něj. Toho policie zakrátko poté propustila.

„Posádka letu z Bratislavy do Londýna požádala ve čtvrtek policii o asistenci, když při přistávání na letišti Stansted byl ohlášen falešný bezpečnostní poplach,“ uvedl pro slovenský portál mluvčí RyanAir.

Igor Skoček z tiskového odboru slovenského ministerstva zahraničí pro server Novinky.cz v pátek potvrdil pouze to, že na letišti došlo k zatčení občana Slovenské republiky. „Momentálně je ve vazbě. O konzulární pomoc zatím nepožádal,“ řekl Skoček. Mluvčí britské policie Dave Paramore potvrdil, že se jedná o 34letého muže.

mos Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme