Slováky zřejmě čeká referendum. I o poslanecké imunitě

Slovensko zřejmě v příštích měsících čeká referendum. Jeho vyhlášení požaduje jedna z koaličních stran vznikající pravicové vlády Svoboda a solidarita. Slováci by se v referendu vyjádřili například ke zrušení koncesionářských poplatků nebo omezení poslanecké imunity.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bratislavský hrad se tyčí nad Dunajem

Bratislavský hrad se tyčí nad Dunajem | Foto: europa.eu

Liberální Svoboda a Solidarita posbírala po celém Slovensku přes 400 tisíc podpisů na podporu referenda. V šesti otázkách se chce voličů zeptat, co si myslí o volbách po internetu, omezení imunity poslanců nebo změně financování veřejnoprávních médií.

Prezident Ivan Gašparovič oznámil, že referendum vyhlásí. Pokud ale hlasování připadne ještě na léto, výrazně se snižuje šance na jeho úspěch. V horkém počasí těžko přijde nezbytná nadpoloviční většina voličů. Právě na nízké účasti ztroskotala skoro všechna dosavadní slovenská referenda, kromě jiného i o vstupu do Evropské unie.

Vojtěch Berger, Václav Rojík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme