Slovenská justice řeší případ korupce ve vlastních řadách

Slovensko se potýká s korupční aférou. Ve vazbě se ocitl soudce okresního soudu Bratislava 5 Igor Š. Přímo v budově soudu byl přistižen při přebírání úplatku ve výši 100 000 korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

soudní síň | Foto: Justice.cz

Jak uvádí zpravodajka Radiožurnálu Renata Havranová, úplatek soudci předával jeho kolega ze studií. Na Igora Š. se obrátil v souvislosti s případem svého syna, který byl obžalován z loupeže. Žádost o úplatek ho údajně šokovala, a proto se obrátil na policii. Na schůzku, kde měl za mírnější rozsudek peníze vyplatit, šel s nahrávacím zařízením. Policie soudce zadržela i s penězi.

Souhlas s jeho vzetím do vazby musel dát ústavní soud. Je to poprvé v novodové historii Slovenska, co ústavní soud o takovém případu rozhodoval. Podle spolupracovníků i nadřízeného působil zadržený soudce jako pracovitý a skromný člověk. Objevily se ale informace, že v případě Igora Š. nejde o první kauzu, kdy žádal od blízkých nebo rodiny obžalovaných vysoké částky. Teď mu hrozí trest odnětí svobody od 2 do 8 let.

Přehrát

00:00 / 00:00

R. Havranová: Úplatný soudce

Nejnovější průzkum organizace Transparency International, týkající korupce ve světě, zařadil Slovensko spolu s Českem, Lotyšskem, Marokem a Srí Lankou na dvaapadesáté až šestapadesáté místo ze 102 zemí.

Renata Havranová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme