Slovenská média řeší alibi prezidenta. Kauza souvisí s tragédií na honu

Kancelář slovenského prezidenta odráží nepříjemné obvinění tisku. Deník SME se vrací k nevyjasněnému úmrtí, kdy na honu v roce 2009 zemřel ranou z pušky jeden z lovců. Slovenská média tvrdí, že Ivan Gašparovič má v této souvislosti co vysvětlovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slovenský prezident Ivan Gašparovič | Zdroj: ČTK

Kauza odstartovala poté, co prezident Ivan Gašparovič odmítl jmenovat Jozefa Čentéše generálním prokurátorem a jedním z důvodů bylo jeho údajné morální selhání. V této souvislosti se slovenská média i veřejnost začaly zaobírat minulostí samotného prezidenta a jeho různými ‚přešlapy‘.

A blogger Juraj Poláček ve svém blogu připomněl starý článek z časopisu Plus 7 dní, v němž byly náznaky o tom, že Gašparovič se v roce 2009 účastnil honu, během kterého nešťastnou náhodou zemřel jeden z lovců, prezidentův známý.

Přehrát

00:00 / 00:00

O kauze nejasného alibi prezidenta Gašparoviče mluvil v Odpoledním Radiožurnálu slovenský novinář Matuš Burčik z deníku SME

Prezidentská kancelář v reakci na to nabídla už druhé alibi pro hlavu státu. Nejdříve vydala stanovisko, podle kterého Gašparovič nemohl být na lovu přítomen, protože v té době byl prokazatelně v Chorvatsku. To ale vyvrátil deník SME.

„Nám se podařilo získat důkaz - je to dopis prezidenta s jeho vlastním podpisem – že v té době už byl z dovolené v Chorvatsku zpátky doma na Slovensku. Takže se to vysvětlení kanceláře ukázalo jako nepravdivé,“ řekl Radiožurnálu novinář Matuš Burčik z tohoto deníku.

Prezidentská kancelář následně přišla s vysvětlením, že Ivan Gašparovič byl v inkriminované době v Bratislavě na fotbale. Jenže se zase ukázalo, že fotbalový zápas se hrál v jiný den, než prezidentovi spolupracovníci uváděli. Prezidentská kancelář tak stále nevysvětlila, kde prezident v osudný den byl skutečně.

K důkazům, které by prokazovaly, že mohl být na místě, když někdo zastřelil jednoho z lovců, se novináři zatím nedopátrali.

„Ale i vzhledem k tomu, že poslední vyjádření prezidentova mluvčího, které je staré jen pár hodin, hovoří o tom, že nebudou nic vysvětlovat, tak se ukazují velmi vážné pochybnosti o tom, jak to celé bylo, a o tom, že prezidentská kancelář něco v této souvislosti tají,“ tvrdí novinář z deníku SME.

Jaromír Marek, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme