Slovenská obdoba Novy ponese název Joj

Nová slovenská televizní stanice, kterou koupila společnost Česká produkční invest blízká české Nově, se bude jmenovat Joj. Nový název a logo televize představili v Bratislavě generální ředitel Novy Vladimír Železný a Richard Rybníček jako ředitel sítě regionálních televizí TV Global, z níž nová komerční stanice na Slovensku vzniká.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

logo televize Joj | Foto: Samuel Kubáni

Podle Železného půjde o první stanici, která se jmenuje citoslovcem. Jak řekl, zpočátku byli šokováni i slovenští kolegové. "Snažili se nám vysvětlit všechny úskalí tohoto názvu. My víme, že jojkať je naříkat, víme, že joj nemusí znamenat jenom zavýsknutí radosti, že může znamenat také bolest," řekl Železný. Konkurence prý bude "jojkat" bolestí, zatímco slovenský divák radostí. "Joj, to bude televízia!" dodal ve slovenštině.

Přehrát

00:00 / 00:00

V. Železný: Název televizní stanice Joj

Železný vstoupil na slovenský trh prostřednictvím firmy Česká produkční invest, která je dceřinou společností České produkční 2000 jako servisní organizace TV Nova. ČPI na podzim koupila klíčový podíl ve společnosti MAC TV, ovládající síť regionálních televizí TV Global, a následně transakci schválila slovenská Rada pro vysílání a retransmisi, která také nové stanici dočasně přidělila nové frekvence v Bratislavě a Žilině a tím Globalu s novým vlastníkem umožnila pokrýt většinu území.

Vysílání televize Joj, jejíž logo má podobnou grafickou podobu jako logo TV Nova, by mělo začít na jaře. Přesný termín Železný zatím neupřesnil.

Renata Havranová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme