Slovenská opozice chce bojkotovat hlasování parlamentu

Slovenský parlament je ochromen. Tentokrát chce všechna hlasování bojkotovat opozice. Obrovský skandál vyvolal zákon o silničním provozu. Nikoliv pro tvrdost, ale pro své velmi nezvyklé zařazení.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bratislava

Bratislava | Foto: www.wagonservis.sk

Zákon o silničním provozu dohnal koalici na začátku týdne k vládní krizi. Návrh je z dílny KDH, která však nezískala při hlasování podporu koaličních partnerů. KDH poté na protest opustila sněmovnu a svolala mimořádnou koaliční radu. Pádu vlády zabránily koaliční strany opravdu překvapivě. Rozhodly se, že zákon pro řidiče bude a stane se součástí zákona o horské službě.

Opozice považuje návrh za tak nesmyslný, že míní bojkotovat celé hlasování. Nad kocourkovským řešením kroutí hlavou i veřejnost. Lidová tvořivost se opět projevuje, například varováním: "Řidiči pokud na to šlápnete, nedivte se, když vás bude pokutovat vlekař, horský záchranář nebo sněhulák."

Renata Havranová, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme