Slovenská opozice neuspěla s návrhy na předčasné volby

Slováci nepůjdou k předčasným volbám. Parlament totiž odmítl dva opoziční návrhy ústavního zákona o zkrácení volebního období. V rozpravě vystoupil bývalý ministr hospodářství Pavol Rusko a obvinil vládní koalici, že korumpovala v době krize některé poslance. Řekl, že se mu s tím svěřila jeho bývalá stranická kolegyně, nyní nezávislá poslankyně Iveta Henzélyová. Ta to ale popřela.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

jednání slovenského parlamentu | Zdroj: ČTK

Opozici se ani přes Ruskovo vážné obvinění nepodařilo získat potřebnou ústavní většinu. Nepomohla ani dohoda, aby se předčasné volby konaly v dubnu. HZDS požadovalo, aby proběhly v červnu, komunisté trvali na březnu.

Na vystoupení Pavla Ruska reagovali někteří koaliční představitelé slovy, že si počkají na důkazy. Henzélyová totiž kategoricky odmítla, že by jí někdo nabízel úplatek za to, že bude hlasovat proti opozici. Ruskovo jednání údajně nechápe a zvažuje proti němu právní kroky.

Bývalý ministr předloží důkazy vyšetřovacím orgánům a slíbil, že s nimi seznámí i novináře. Možným kupováním hlasů ve slovenském parlamentu se už zabývá vyšetřovatel Úřadu boje proti korupci.

Renata Havranová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme