Slovenská opozice se znovu pokouší odvolat premiéra

Slovenská opozice se znovu pokouší odvolat předsedu vlády Mikuláše Dzurindu. Sněmovna bude jednat o návhu na vyslovení nedůvěry na mimořádné schůzi - svolalo ji Hnutí za demokratické Slovensko. To se pokouší Dzurindu odvolat už potřetí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mikuláš Dzurinda | Foto: stránky Slovenské národní rady

Opozice tentokrát Dzurindovi vyčítá nejenom špatnou ekonomickou a sociální situaci v zemi, ale především skandál, který vypukl v souvislosti s tendrem na nákup železničních vagónů. HZDS nesouhlasí také s nedávným jmenováním vicepremiéra Mikloše do funkce ministra dopravy za odvolaného Macejka. K návrhu na vyslovení nedůvěry se přidala obě křídla Národní strany, někteří nezávislí poslanci a část strany občanského porozumění.

Ačkoliv vládní pravicové subjekty považují návrh HZDS za populistický předvolební krok, ukazuje se, že pozice Dzurindy nemusí být neotřesitelná. Jasno v hlasování totiž nemají levicoví demokraté. Na poslancích ponechává rozhodnutí i maďarská koalice.

Markéta Kaclová, Renata Havranová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme