Slovenská opozice vyšle do prezidentských voleb v příštím roce ženu

Slovenská opozice má vlastního kandidáta na prezidenta. Je jím žena a poslankyně nejsilnější opoziční strany SDKÚ Iveta Radičová. Prezidentské volby budou na Slovensku příští rok.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Iveta Radičová

Iveta Radičová | Zdroj: ČTK

Opoziční strany se společném kandidátovi domlouvaly půl roku a Iveta Radičová musela splnit především podmínky křesťanských demokratů a podpořit zákon, který zpřísňuje regulaci potratů. Radičová v předchozí vládě Mikuláše Dzurindy zastávala funkci ministryně sociálních věcí a ze všech opozičních politiků má nejsilnější podporu veřejnosti. To je její velká výhoda, protože na Slovensku prezidenta nevolí poslanci, ale občané v přímé volbě.

Příští rok tak Iveta Radičová vyzve na souboj stávajícího prezidenta Ivana Gašparoviče, další vážný kandidát se zatím neobjevil.

Marika Táborská, Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme