Slovenská policie zadržela dalšího svého bývalého šéfa. Lučanský se kvůli tomu vrátil z Chorvatska

Další bývalý slovenský policejní prezident skončil v cele. Milana Lučanského zadržela Národní kriminální agentura (NAKA), informuje Denník N. Po dohodě s vyšetřovatelem se bývalý policejní prezident vrátil z Chorvatska a v šest hodin ráno se sám dostavil na policii. V rámci akce Jidáš už policie obvinila bývalého šéfa Slovenské informační služby Petra Gašparoviče i náměstka Borise Beňu. Obviněný je i Lučanského předchůdce Tibor Gašpar.

Bratislava (Aktualizováno: 9:16 3. 12. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milan Lučanský | Foto: Marko Erd/SME | Zdroj: Profimedia

Elitní jednotka slovenské policie NAKA zasahovala ve středu od rána na několika místech proti současným a bývalým funkcionářům policie a tajné služby. Informovala o tom slovenská média.

Podle Denníku N vyšetřovatelé obvinili mimo jiné i bývalého policejního prezidenta Milana Lučanského. Mluvčí policejního prezidia uvedl, že policisté v rámci akce s krycím názvem Jidáš obvinili osm lidí, šest jich zadrželi.

Slovenská policie zadržela svého bývalého prezidenta Gašpara i exšéfa Národní kriminální agentury

Číst článek

Jde o osoby, které působily nebo stále působí ve vysokých funkcích policejního sboru, zpravodajské služby SIS a kriminálního úřadu finanční správy, uvedl v tiskové zprávě mluvčí policejního prezidia Michal Slivka.

Policie konkrétní jména obviněných neuvádí. Server Denník N ale napsal, že vyšetřovatelé NAKA zadrželi mimo jiné náměstka ředitele Slovenské informační služby (SIS) Borise Beňu nebo Petra Gašparoviče, jenž byl donedávna šéfem kontrarozvědky SIS. Lučanský se dostavil k výslechu a byl zadržen až ve čtvrtek, napsal Denník N.

Policisté podle slovenských médií rovněž zadrželi bývalého šéfa Úřadu zvláštních policejních činností ministerstva vnitra Jozefa Reháka, jenž řídil útvar, který měl na starosti odposlechy a sledování. Zadržen je prý rovněž někdejší viceprezident finanční správy Daniel Čech.

Slovenská policie obvinila šéfa elitní prokuratury a policejního funkcionáře. Měli pomáhat gangu

Číst článek

Obvinění se podle vyšetřovatelů dopustili mimo jiné korupce. Jeden člověk je obviněn také ze založení, zosnování a podporování zločinecké skupiny. Podle vyšetřovatele se obvinění dopouštěli trestných činů dlouhodobě. „Zatím jsme zadrželi šest osob a od rána pokračují procesní úkony. Více informací poskytneme, až to procesní situace dovolí,“ dodal Slivka.

Denník N zatýkání dával do souvislosti s dřívější policejní akcí nazvanou Očistec. V rámci této operace policisté na začátku listopadu zadrželi a obvinili bývalého policejního prezidenta Tibora Gašpara, kterého viní ze založení a podpory zločinecké skupiny, korupce a zneužívání pravomocí veřejného činitele, a další bývalé ředitele elitních policejních složek.

Zmíněnou listopadovou razií pokračovala vlna zatýkání představitelů státních institucí i soudnictví, která začala po únorových parlamentních volbách. Ty na Slovensku vyústily ve změnu vlády.

pj, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme