Exšéf slovenských hmotných rezerv uzavíral během pandemie podezřelé obchody. Policie ho obvinila

Slovenská policie obvinila někdejšího šéfa tamní správy hmotných rezerv Kajetána Kičuru z přijímání úplatku a legalizace příjmu z trestné činnosti. Mimo jiné je vyšetřován i proto, že při nákupu zdravotnického materiálu během pandemie onemocnění covid-19 uzavíral podezřelé obchody.

Bratislava (Aktualizováno: 20:23 22. 4. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slovenská policie obvinila Kajetána Kičuru z příjímání úplatku | Zdroj: Polícia Slovenskej republiky

Při úterní razii policie zadržela tři lidi. Kromě Kajetána Kičury i jeho otce Rudolfa a také jednatele firmy ZVS technology z Nové Dubnice.

„V rámci akce REZERVY vznesl vyšetřovatel obvinění proti osobě M.S za zločin podplácení. Současně zpracovává i podnět na osobu K.K. k podání návrhu na vazbu. Vzhledem k probíhajícímu vyšetřování není možné poskytnou další informace,“ uvedla slovenská policie v prohlášení na facebooku.

Vazba pro Kičuru nakonec dostala zelenou. Žádost posuzoval ústavní soud, jelikož je obviněný soudcem s pozastaveným výkonem funkce.

Za vraždu novináře Kuciaka a jeho partnerky Kušnírové dostal Marček 23 let vězení

Číst článek

200 tisíc eur

Kičura byl v období, kdy stál v čele slovenské správy hmotných rezerv, úzce spjat s předešlou vládou.

Premiér Igor Matovič tak hned den po jmenování nového kabinetu zamířil do skladů správy, aby nahlédl do zásob zdravotnického materiálu. Návštěvu ukončil prohlášením, že situace okolo ochranných pomůcek není pro Slovensko vůbec příznivá a smlouvy na jejich dodávku jsou uzavřeny s firmami, které v oboru nemají zkušenosti.

Samotné zakázky pak považoval za předražené. Po kritice ze strany premiéra následně Kičura ve funkci skončil.

Jak později zjistil server aktuality.sk, v době, kdy byly smlouvy uzavírány, přišlo na bankovní účet Kičurova otce 200 tisíc eur a jeho syn si v krátkém rozmezí koupil dva byty v Bratislavě a to bez jakékoli půjčky. I tyto okolnosti policie vyšetřuje.

Pavlína Nečásková, tzr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme