Slovenská policie obvinila maďarské extremisty z propagace fašismu

Z propagace fašismu obvinila slovenská policie 28 maďarských extremistů. Ti včera pochodovali v uniformách s údajnými fašistickými symboly v Královském Chlumci na území Slovenska. Kvůli incidentu se mimořádně sešel slovenský premiér Robert Fico s ministry vnitra a zahraničních věcí.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bratislava

Bratislava | Foto: Ľubomír Smatana | Zdroj: Český rozhlas

Extremisté si chtěli připomenout 70. výročí Vídeňské arbitráže, která zásadně změnila hranice a Československo se tehdy muselo vzdát Podkarpatské Rusi a jižního Slovenska ve prospěch Maďarska. Akci proto premiér Robert Fico označil za bezprecedentní provokaci a vyzval maďarskou vládu, aby rázně zakročila.

Extremisté v Královském Chlumci požádali místní úřady o povolení k mítinku, souhlas však nedostali a na zpáteční cestě je zatkla slovenská policie. Celá skupina patří k maďarské Národní gardě, ultranacionalistickému sdružení, které usiluje o vytvoření Velkého Maďarska.

Marika Táborská, Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme