Slovenská policie zadržela dva kamiony plné běženců

Slovenská policie dnes zadržela hned dvě auta, která převážela běžence. Uvnitř vozů bylo dohromady téměř šedesát lidí, mezi nimi i několik dětí. Podařilo se chytit i převaděče.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Migrace, uprchlíci, migranti, běženci, na srbsko-maďarské hranici

Migrace, uprchlíci, migranti, běženci, na srbsko-maďarské hranici | Zdroj: Reuters

Slovenská policie dnes v Žilinském a Nitranském kraji našla v dodávkách celkem 58 migrantů. Většina z nich pochází ze Sýrie. Všichni jsou v pořádku.

První vozidlo s převaděčem zastavila policejní hlídka náhodou, poté co řidič nedodržel dopravní předpisy. Uvnitř auta pak policisté našli třicet osob, z toho devět dětí.

Na druhou dodávku upozornil policisty obyvatel obce Krasňany u Žiliny. Na cestu se ho totiž vyptávala řidička z Maďarska, která se chtěla dostat přes Slovensko a Česko až do Německa.

Policisté v nákladovém prostoru vozu našli 28 běženců, mezi kterými bylo deset dětí. Ti pouze požadovali vodu, lékařské ošetření odmítli.

Ve východním Rakousku se připravují na 7 tisíc běženců, přijít by mohli v příštích hodinách

Číst článek

Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme