Slovenská pravice odmítá spolupráci s HZDS

Slovenské pravicové strany, které chtějí sestavit vládu, odmítli jednat s vítězným Hnutím za demokratické Slovensko. Strana Směr pak oznámila, že s definitivní platností odchází do opozice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

volby na Slovensku | Foto: René Miko

Jsk telefonuje naše bratislavská zpravodajka Renata Havranová, pravice v jednání postoupila a už se dohaduje o obsazení jednotlivých vládních postů. Přestože šéf třetí nesilnější strany Smer Robert Fico ještě včera počítal s účastí ve vládě, dnes tuto možnost vyloučil.

Místopředsedkyně strany Monika Beňová ubezpečila, že udělají všechno proto, aby nenarušili integrační úsilí. "Čekají nás velké mezinárodní kroky, vstup do NATO i do EU, to znamená, že v těchto záležitostech budeme velmi konstruktivní opozicí a právě v těchto dvou věcech vládní koalici podržíme," zdůraznila Beňová.

Předsedové čtyř pravicových stran Mikuláš Dzurinda, Béla Bugár, Pavol Hrušovský a Pavol Rusko se dohodli, že budoucí vláda bude mít 16 členů. Premiéra, vicepremiéra bez portfeje a 14 ministrů. Bez náhrady budou zrušeny funkce tří vicepremiérů a ministra privatizace

Milan Kopp, Renata Havranová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme