Slovenská pravice představí rámcový vládní program

O podobě příští slovenské vlády je nejspíš definitivně rozhodnuto. I když má premiér Robert Fico čas do zítřka, aby sehnal koaličního partnera, vládu sestaví pravicové strany. Ty dnes představí rámcový vládní program a začnou jednat o koaliční smlouvě.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hrad a parlament v Bratislavě

Hrad a parlament v Bratislavě | Foto: licence Creative Commons Attribution 3.0 Unported, Denis Barthel

Čtyři pravicové strany připraví na dnešek jen malou ochutnávku z ozdravné kúry, kterou chtějí Slovensku naordinovat. Klíčovým heslem vládního programu bude stabilizace veřejných financí.

Maximální výšku veřejného dluhu by podle pravice mohla zaručovat dokonce ústava. Snížení odvodů za zaměstnance s malými příjmy má zase oživit pracovní trh.

Podnikatelé i ekonomové vyzývají vládu, aby zrušila ekonomické zákony předchozího kabinetu Roberta Fica. Například zákon o strategických podnicích, který státu umožňuje ovládnout soukromou firmu.

Vojtěch Berger, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme