Někdejší šéf slovenského podsvětí odsouzený na doživotí promluvil. Přiznal vraždu starou 21 let

Na doživotí odsouzený Slovák Mikuláš Černák byl spolu se svým někdejším společníkem Jánem Kánem obžalován z vraždy polského podnikatele Gregora Szymaneka z roku 1997. Uvedla to v úterý slovenská generální prokuratura. Černák, jehož slovenská média označují za někdejšího šéfa podsvětí na Slovensku, si ve vězení odpykává doživotí za jiných šest vražd.

Bratislava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vězení (ilustrační foto) | Zdroj: Vězeňská služba ČR

Kvůli vraždě Szymaneka Černák už v minulosti stanul před soudem, ale nejvyšší soud ho obžaloby v případu zprostil ještě v roce 2002. Slovenská prokuratura později požádala o obnovu řízení s odůvodněním, že získala nové důkazy, které nebyly v původním procesu k dispozici. Z dostupných informací vyplývá, že proti Kánovi při vyšetřování vypovídal i Černák, který po zmiňovaném odsouzení na doživotí již nemůže dostat přísnější trest.

Podle prokuratury Černák na základě objednávky nařídil zadržet Poláka jako rukojmího s cílem vymoci od něj výkupné a později ho na středním Slovensku spolu s Kánem každý jednou ranou ze stejné pistole zastřelili.

Černák dříve prohlásil, že se stydí za svou temnou minulost a že hodlá svědčit v některých procesech. Vydal také knihu, ve které psal o uplácení policistů, prokurátorů, soudců či státních úředníků a o činnosti svého gangu, který v 90. letech prý ovládal značnou část podsvětí na Slovensku.

Tvrdil také, že zavlečení syna bývalého slovenského prezidenta Michala Kováče do Rakouska v roce 1995 provedla slovenská tajná služba SIS, která si na sledování své oběti najala členy podsvětí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme