Slovenská RTVS propustila některé externisty, kteří kritizovali vedení. Vypršely jim smlouvy, namítá mluvčí

Ve zpravodajství slovenské veřejnoprávní televize RTVS se v pátek propouštělo. Pouze o den dříve přitom ředitel zpravodajství Vahram Chuguryan a generální ředitel RTVS Jaroslav Rezník prohlásili, že věří v uklidnění vnitřní krize. Podle informací serveru Aktuality.sk dostali zatím výpověď čtyři externí redaktoři.

Bratislava (Aktualizováno: 17:45 27. 4. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ředitelem slovenského rozhlasu a televize (RTVS) Jaroslav Rezník | Foto: Fotobanka Profimedia | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Výpověď v pátek dostala kulturní redaktorka Jana Masárová a zahraniční redaktor Matúš Dávid. Domácí zpravodajství pak opustí Matúš Baňovič a Kristián Čekovský.

Všichni v RTVS (Rádio a televize Slovenska, pozn. red.) působili několik let a patřili k té části reportérského týmu, která kritizovala některé kroky svých nadřízených. Proto také v uplynulém měsíci připojili své podpisy pod otevřený dopis upozorňující na tyto problémy, píší Aktuality.sk.

Matúš Dávid v e-mailu serveru iROZHLAS.cz napsal, že když ho šéfová propouštěla, nejmenovala žádné konkrétní kritické výhrady související s jeho prací redaktora.

'Pracujeme v nepřátelské atmosféře'. Zaměstnanci slovenské televize a rozhlasu se postavili vedení

Číst článek

„Řekla jen, že jsem se dostatečně neztotožnil s představou vedení o budoucím směřování zahraničního zpravodajství. Za druhý důvod ukončení spolupráce označila fakt, že jsem řekl, že současnému vedení nedůvěřuji. Je to pravda. Nedůvěřuji mu,“ vysvětluje Dávid.

Z rozhlasu dobrovolně odchází také moderátorka pořadu K věci Jana Maťková. Potvrdila to na facebooku. „S aktuálním vedením zpravodajství RTVS se bohužel neumím ztotožnit. Ani s jejich rozhodnutími. Jsou pro mě absolutně nepochopitelná. Paralelní vesmíry. Je mi to hrozně líto. Za nás všechny,“ napsala na sociální síti. Výpověď v pátek podala také rozhlasová redaktorka Nikola Bajánová.

'Tvrdá normalizace'

Redaktorka Zuzana Kovačič Hanzelová ve facebookovém příspěvku uvedla, že v RTVS panuje tvrdá normalizace. „Už týdny se nám naše vedení snaží protlačit hlouposti do vysílání. Naposledy dnes ráno (v pátek, pozn. red.), kdy náš šéfredaktor navrhoval, abychom vysílali nesmyslné neověřené konspirace,“ napsala Kovačič Hanzelová.

Zpráva měla údajně být o tom, že se syrským dětem dávali šumivé tablety, aby měly pěnu u úst a vypadalo to jako chemický útok.

Podle mluvčí RTVS Eriky Rusnákové více externisům skončila dohoda o spolupráci a vedení zpravodajství rozhodlo, že ji třem z nich k pátečnímu dni neprodlouží.

„Interní manažerské rozhodnutí, které souvisí se zabezpečením programové služby v oblasti zpravodajství, RTVS komentovat nebude,“ dodala Rusnáková. V pondělí se podle ní mělo oznámit neprodloužení spolupráce dalšímu externistovi.

kro, pan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme