Slovenská sněmovna je stále v krizi

Slovenská sněmovna je stále ochromena - ani dnes se koalici nepodařilo odblokovat jednání, protože premiér Dzurinda nedostal dostatečnou podporu nezávislých poslanců. Koaličnímu táboru se nepodařilo sehnat dostatečný počet hlasů ani na druhý pokus, a to i přestože se k němu přidali dva poslanci HZDS.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mikuláš Dzurinda | Zdroj: ČTK

Ti vystoupili ze strany a připojili se k tak zvané Lintnerově skupině, tedy vyloučeným z Aliance nového občana, a podepsali dohodu o podpoře kabinetu. Premiéru Dzurindovi chybí k prolomení patové situace jediný hlas. Opozice obstrukcemi neumožnila nástup náhradníka za náhle zesnulého poslance maďarské koalice.

Jedním z oslovených, který se zatím v parlamentu neregistruje, je bývalý ministr obrany, nyní nezávislý Ivan Šimko. Po jednání s Dzurindou nevyloučil, že může změnit stanovisko a koalici podpořit. O zprůchodnění parlamentu se koaliční strany znovu pokusí zítra.

Renata Havranová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme