Slovenská vláda chce sloučit veřejnoprávní televizi a rozhlas

Slovenská veřejnoprávní média čeká nefalšovaná revoluce. Kromě avizovaného zrušení koncesionářských poplatků chce ministr kultury sloučit slovenskou televizi a rozhlas do jednoho celku. Může za to hlavně Slovenská televize, která se dlouhodobě potácí v dluzích.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Televizor

Televizor | Foto: Filip Rožánek

Ministr kultury Daniel Krajcer prásknul do stolu namísto toho, aby horký brambor s logem Slovenské televize přehodil zase dál, jak to dělali jeho předchůdci. Veřejnoprávní televize a rozhlas by se měly sloučit už k 1. lednu příštího roku. Do dvou let by pak měla obě média dostávat finance ne od koncesionářů, ale ze státního rozpočtu.

Sloučení rozhlasu a televize má vytáhnout televizi z dluhů. Slovenská televize je na tom dlouhodobě finančně špatně. Kritiku sklízí i za bezzubé zpravodajství nebo za sportovní kanál, který není schopen zabezpečit ani přenosy zápasů fotbalové reprezentace. Po sloučení přijde jak televize, tak rozhlas o několik vysílacích okruhů.

Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme