Slovenská vláda chce stavět další jadernou elektrárnu

Záměr překvapivě oznámil premiér Robert Fico po jednání se zástupci německé společnosti E-on. Jaderná elektrárna by měla stát v Jaslovských Bohunicích, kde se v tuto chvíli jeden blok odstavuje a v roce 2008 se odstaví i další.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

jaderná elektrárna

jaderná elektrárna | Foto: Ľubomír Smatana | Zdroj: Český rozhlas

Zpráva přišla jako blesk z čistého nebe. Mluvčí Slovenských elektráren, kterým patří jeden blok v Jaslovských Bohunicích, se informaci dozvěděl teprve z Českého rozhlasu. Právě v Jaslovských Bohunicích chce slovenská vláda stavět a německý E-on je po dnešním jednání s premiérem jednoznačně považovaný za nejvážnějšího zájemce.

E-on patří mezi největší energetické firmy v Evropě, obchoduje s plynem a elektřinou a v České republice vlastní rozvodnou síť. V samotném Německu však z politických důvodů nové jaderné bloky stavět nemůže a tak zřejmě počítá s tím, že bude energii dovážet z vlastní elektrárny na Slovensku.

Německý E-on zároveň oznámil, že investuje 200 milionů eur do výstavby plynové elektrárny nedaleko Trnavy.

Milan Kopp, Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme