Slovenská vláda i nadále odmítá kvóty na rozdělení migrantů

Slovenská vláda opět potvrdila svůj odmítavý postoj ke kvótám na rozdělení migrantů. Bratislava také tvrdí, že většinu běženců při cestě do Evropy motivuje ekonomický blahobyt.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr zahraničních věcí Slovenska Miroslav Lajčák

Ministr zahraničních věcí Slovenska Miroslav Lajčák | Foto: Radim Beznoska

Kvóty na přerozdělení migrant považuje slovenská vláda za špatné a nesystémové řešení.

Podle kabinetu by se měly především lépe střežit vnější hranice schengenského prostoru a zodpovědnost leží hlavně na Itálii a Řecku.

Slovensko je ochotné přijmout jen 500 syrských křesťanů. Jak říká šéf diplomacie Miroslav Lajčák, nenechá se v tomto ohledu vydírat.

„Odmítám vidět Slovensko jako nesolidární zem. Pokud bychom změnili názor a řekli, že se postaráme o tisíc migrantů, tak nám budou všichni plácat po ramenou, ale co se reálně změní?" uvedl Lajčák.

Podle slovenského premiéra Roberta Fica stejně míří většina migrantů do Evropy jen kvůli ekonomickým a sociálním výhodám.

Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme