Slovenská vláda má za sebou první výměnu ministrů

Slovenský prezident odvolal kvůli miliardovým podvodům s pozemky ve Vysokých Tatrách šéfa rezortu zemědělství Miroslava Jureňu. Na jeho místo pak podle koaličních dohod jmenoval Zdenku Kramplovou, která patří k nejbližším spolupracovníkům Vladimíra Mečiara. Končí tak několikatýdenní vládní krize.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Mečiar a Zdenka Kramplová | Zdroj: ČTK

Bývalý ministr zemědělství se stal rozbuškou ve vládní koalici, protože odmítal odstoupit a jeho odvolání vedlo téměř k pádu vlády. Post ministra zemědělství totiž patří straně HZDS, kterou vede Vladimír Mečiar.

Ten nepochybně prosadil do vedení rezortu svoji pravou ruku Zdenku Kramplovou a bude si tak chtít udržet vliv na pozemkový fond, kde začaly podvody se státní půdou.

Zdenka Kramplová je dlouholetým stínem Vladimíra Mečiara, v devadesátých letech vedla jeho úřad vlády, později zastávala funkci ministryně zahraničí a v podstatě s Mečiarem spojila celou politickou kariéru.

Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme