Slovenská vláda možná sníží prezidentský plat

Slovenský prezident zřejmě přijde o část platu. Podobně jako v Česku se i na Slovensku diskutuje o snížení prezidentského platu. Vláda šetří a utahuje opasky i státní správě a nejvyšším ústavním činitelům.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ivan Gašparovič

Ivan Gašparovič | Foto: Kancelária prezidenta SR

Tamní prezident bere měsíčně 8000 eur, což je v přepočtu podobný plat jako má jeho český protějšek. Samozřejmostí je i bohatý servis v podobě služebních aut nebo mobilních telefonů, a také doživotní renta, kterou prezident dostává po odchodu z funkce.

Kancelář prezidenta Ivana Gašparoviče dostala od vlády zadání, kolik musí ušetřit. Jestli se škrty dotknou přímo i prezidentova platu, zatím jeho úřad nesdělil.

Sám Gašparovič ale premiérce Ivetě Radičové vzkázal, že se snížením svého platu nemá problém, pokud si ho současně sníží i sama premiérka.

Vojtěch Berger, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme