Slovenská vláda opět v krizi

Odchodem z kabinetu hrozí znovu Strana demokratické levice, která opustila koaliční radu. Levicoví demokraté tak zareagovali na rozhodnutí kabinetu o odmítnutí podpisu evropského Zákoníku sociálního zabezpečení. Jeho přijetí doporučila Rada evropy. Legislativní normu měl dnes předložit ministr práce a sociálních věcí Petr Maglaši na evropské konferenci ministrů sociálního zabezpečení, která začíná v Bratislavě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ivan Mikloš | Foto: Samuel Kubáni

Podle vicepremiéra Mikloše není doporučení Rady Evropy závazné a nemůže ovlivnit integrační ambice země. Legislativní normu odmítl Dzurindův kabinet údajně proto, že by mohla ohrozit připravované sociální reformy. Většina ministrů se domnívá, že Slovensko se v této oblasti nemůže zavázat k něčemu, co jde nad rámec jeho možností. Levicoví demokraté s tím nesouhlasí a tvrdí, že vláda odmítla evropské hodnoty. Roztržka vyvrcholila demonstrativním odhcodem SDL z jednání Koaliční rady. Její šéf a ministr zemědělství Pavel Koncoš nevyloučil ani opuštění kabinetu: "Pokud nebude souhlas se schválením zákoníku, republiková rada rozhodne o dalším postupu SDL. Jsme ochotní i opustit koalici."

Markéta Kaclová, Renata Havranová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme