Slovenská vláda podpoří společnou kandidaturu ZOH s Polskem v roce 2022

Slovensko zabojuje o zimní olympijské hry v roce 2022. Nápad na společné pořadatelství s Polskem nahlas podpořil slovenský premiér Robert Fico. Podle něho by Slovensku udělala skvělou reklamu i případná neúspěšná kandidatura. Tatry a město Poprad se o pořádání her pokoušely v minulosti už dvakrát.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nízké Tatry - Chopok | Foto: www.nizketatry.com

Slovensku by z obou hostitelských zemí připadla výrazně menší část olympiády, o to by ale hry byly pro Slovensko levnější. Premiér Fico se nákladů nebojí.

„Ale Slovensko bude na všech propagačních materiálech jako spoluorganizátor olympijských her. To by pro nás bylo obrovská, obrovská výhra,“ poznamenal Fico.

Reálně dnes vypadá představa, že by se soutěže v alpském lyžování konaly v Nízkých Tatrách na svazích Chopku, kde už je dnes dobrá sportovní infrastruktura.

Slováci mají ale zájem i o hokejový olympijský turnaj, a pro něj pod Tatrami zatím nejsou vhodné stadiony. Slovenská vláda se bude projektem olympiády podrobně zabývat v únoru.

Vojtěch Berger, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme