Slovenská vláda prochází krizí podobnou té české

Podobné titulky jako v českých médiích jsou k vidění i na Slovensku. Vládní krize je zažehnaná, opozice chce ale stejně zkusit vládu shodit. Český i slovenský kabinet vládnou prakticky stejnou dobu od loňského léta. Vláda premiérky Ivety Radičové teď čelí už několikátému problému.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Iveta Radičová | Foto: Ondřej Houska | Zdroj: Český rozhlas

V zatím poslední vládní kauze jde o podezřelý pronájem budovy pro daňové ředitelství v Košicích. Existuje totiž možnost, že na pronájmu mohla vydělat strana SDKÚ-DS, tedy partaj kam patří premiérka Radičová.

Vláda se rozhodla nechat verdikt na Nejvyšší kontrolní úřad, který by měl posoudit, kdo při podivném pronájmu pochybil. Tím se ale podle opozice neřeší etický rozměr případu, proto chtějí opoziční poslanci zkusit premiérku odvolat z funkce, což slovenská ústava umožňuje.

Iveta Radičová si vytkla protikorupční strategii a větší transparentnost státu za hlavní priority. Teď bojuje o zachování alespoň zbytku důvěryhodnosti. Z funkce jí chce odvolat opoziční lídr Robert Fico, který během čtyř let ve funkci premiéra naopak výrazně zhoršil korupční prostředí na Slovensku.

Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme