Slovenská vláda řeší další krizi

Slovenská vládní koalice se znovu otřásá. Jedna z koaličních stran, Svoboda a solidarita, údajně pohrozila odchodem z vlády. V pozadí koaličních sporů je státní tajemník ministra hospodářství, který se měl dostat do střetu zájmů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Iveta Radičová | Foto: Vendula Kosíková

Státní tajemník Chren, který pro svou firmu dostal zakázku od ministerstva hospodářství, i když už tam sám pracoval, je trnem v oku premiérce Ivetě Radičové. Dokonce natolik, že je ochotná kvůli celé kauze odvolat samotného ministra hospodářství.

To se ale nelíbí straně SaS, která ministra nominovala. Když půjde ministr, odejdeme z vlády i my, hrozila prý SaS. Její odchod měl ve čtvrtek odpoledne na tiskové konferenci potvrdit předseda strany a šéf parlamentu Richard Sulík. Tiskovku ale zrušil, prý po dohodě s premiérkou Radičovou.

Premiérce na vyřešení kauzy hodně záleží. Když v červenci nastupovala do úřadu, slíbila, že její vláda bude transparentní a férová.

Vojtěch Berger, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme