Slovenská vláda řeší další krizi

Slovenská vládní koalice se znovu otřásá. Jedna z koaličních stran, Svoboda a solidarita, údajně pohrozila odchodem z vlády. V pozadí koaličních sporů je státní tajemník ministra hospodářství, který se měl dostat do střetu zájmů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Iveta Radičová | Foto: Vendula Kosíková

Státní tajemník Chren, který pro svou firmu dostal zakázku od ministerstva hospodářství, i když už tam sám pracoval, je trnem v oku premiérce Ivetě Radičové. Dokonce natolik, že je ochotná kvůli celé kauze odvolat samotného ministra hospodářství.

To se ale nelíbí straně SaS, která ministra nominovala. Když půjde ministr, odejdeme z vlády i my, hrozila prý SaS. Její odchod měl ve čtvrtek odpoledne na tiskové konferenci potvrdit předseda strany a šéf parlamentu Richard Sulík. Tiskovku ale zrušil, prý po dohodě s premiérkou Radičovou.

Premiérce na vyřešení kauzy hodně záleží. Když v červenci nastupovala do úřadu, slíbila, že její vláda bude transparentní a férová.

Vojtěch Berger, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme