Slovenská vláda se chce obejít i bez dvou tisíc lékařů, kteří podali hromadné výpovědi

Slovenská vláda zatím nevyhlásí nouzový stav kvůli hromadným výpovědím lékařů. Kabinet Ivety Radičové prozatím pracuje na systému opatření pro případ, že asi dva tisíce lékařů 1. prosince nenastoupí do práce. Nouzový stav označuje vláda za poslední řešení. Pokud po něm sáhne, pak jenom na pár dní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slovenská premiérka Iveta Radičová

Slovenská premiérka Iveta Radičová | Zdroj: ČTK

S pokerovou tváří vzkázala premiérka Iveta Radičová odborářům, že si slovenské zdravotnictví v krajním případě poradí i bez nich. Do pondělka chce mít hotový takový model zdravotní péče, který se obejde bez dvou tisíc lékařů. V některých městech se sloučí nemocniční oddělení, jinde se zruší celé nemocnice.

Podle premiérky Radičové jde o racionalizaci zdravotnických zařízení, ke které by stejně jednou muselo dojít. Lékařský protest jen všechno urychlil.

Vláda nevylučuje, že přece jen vyhlásí nouzový stav, bude se ale týkat jen konkrétních nemocnic a potrvá jenom pár dní. O dalším postupu vláda rozhodne v pondělí.

Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme