Slovenská vláda se omluvila za amnestie vyhlášené někdejším premiérem Mečiarem

Slovenská vláda se omluvila za takzvané Mečiarovy amnestie. Minulý týden se už pošesté nepovedlo tyto kontroverzní milosti zrušit v parlamentu. Jedná se o amnestie, které v roce 1998 udělil Vladimír Mečiar jako tehdejší slovenský premiér, když přechodně vykonával některé prezidentské pravomoci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slovenská premiérka Iveta Radičová | Zdroj: ČTK

Kabinet Ivety Radičové se omluvil rodině exprezidenta Michala Kováče. Kováčova syna v roce 1995 unesli neznámí pachatelé do Rakouska a existovalo podezření, že je do případu zapletená Slovenská tajná služba vedená blízkým spolupracovníkem premiéra Mečiara Ivanem Lexou. Mečiarovy amnestie ale vyšetření případu znemožnily.

Radičové vláda se omluvila také rodině podnikatele Roberta Remiáše, který byl s kauzou únosu prezidentova syna spojený, a který zemřel za nejasných okolností při výbuchu v autě.

V krátké době jde už o druhou veřejnou omluvu slovenské vlády. Nedávno se omluvila i Hedvize Malinové, někdejší maďarsky mluvící studentce, kterou měli kvůli její národnosti napadnout, a kterou bývalý premiér Robert Fico označil za lhářku.

Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme