Slovenská vláda sníží platy nejen sobě, ale i prezidentovi

Se snížením platu se možná kromě českého prezidenta Václava Klause bude muset vyrovnat i nejvyšší představitel Slovenska Ivan Gašparovič. V diskusním pořadu televize Joj Plus to oznámila slovenská premiérka Iveta Radičová. Koaliční politici ale chtějí snížit příjmy i ministrům a poslancům. Rozpis opatření ke škrtání výdajů už prý dostaly všechny rezorty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Iveta Radičová | Foto: Vendula Kosíková

Z vládního návrhu novely zákona o dani z příjmu vyplývá, že příjem slovenského prezidenta by měl příští rok klesnout o 5 procent. Daň by odevzdával také z doposud nezdaněných paušálních náhrad. Do jeho peněženky by tak mělo přijít o 2,5 tisíce eur měsíčně méně.

Přehrát

00:00 / 00:00

Slovensko - platy.mp3

Všeobecně se mluví o desetiprocentních úsporách. O všem se teprve diskutuje, protože je ještě potřeba změnit některé zákony.

Kromě členů vlády, poslanců a prezidenta chce kabinet premiérky Radičové sáhnout i na platy soudců. Dále chce vláda přehodnotit osobní platy, odměny a výhody úředníků ve státní správě.

Ľuboš Kasala, Martina Hanáčková, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme