Slovenská vláda uvolní peníze na rozvoj Vysokých Tater

Možná až stovky milionů korun uvolní slovenská vláda na rozvoj Vysokých Tater. Kabinet Roberta Fica kvůli tomu jedná přímo v Popradu a jeho cílem je především zvýšit zaměstnanost. Mezi největší projekty patří obnova sportovní areálu FIS na Štrbském plese, který byl kdysi chloubou Vysokých Tater.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vysoké Tatry | Foto: Jan Rosenauer

Podle zpravodaje Českého rozhlasu na Slovensku Lubomíra Smatany už vláda na tento projekt uvolnila více než 150 milionů korun. Za dalších deset milionů se opraví dřevěné kostelíčky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti o jednání kabinetu Roberta Fica má zpravodaj Českého Rozhlasu na Slovensku Lubomír Smatana.

Podle Smatany ale Tatry potřebují spíše systémové řešení. Tím by byla například zonace území, která by určila, které časti jsou přísně chráněné a kde se může stavět. Toto rozhodnutí ale vláda odsunula na neurčito. Původně to přitom mělo být vyřešené do konce příštího roku.

Zasedání vlády v Popradu opozice stejně jako někteří komentátoři označují za Potěmkinovu vesnici. Podle slovenských médií dostávají peníze na projekty pouze lidé napojení na vládní stranu. Navíc je zřejmě, že mnohé projekty, které vláda navrhla, se vůbec neuskutečnily.

Jde tedy spíše o marketingový trik a podle Smatany Fico moc dobře ví, že tyto vládní výlety mají silný mediální dopad. "Je to PR ze strany premiéra. Je nákladné, ale platí to státní kasa," říká Smatana.

Ľubomír Smatana, Helena Berková, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme