Slovenská vláda zmírní tresty za užívání měkkých drog

Uživatelům takzvaných měkkých drog na Slovensku by v budoucnu už nemělo automaticky hrozit vězení. Současné slovenské zákony tvrdě postihují například kuřáky marihuany. Stačí mít u sebe jedinou cigaretu, a majitel může skončit až na tři roky ve vězení. Slovenské věznice jsou ale přeplněné. Marihuana by se tak v budoucnu mohla trestat jen jako přestupek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marihuana | Foto: Fotobanka stock.xchng

Za držení měkkých drog odsoudí slovenské soudy ročně několik set lidí. Slovenský premiér Robert Fico už dříve naznačil, že by například kuřákům marihuany stačil pouze alternativní trest, a ne vězení natvrdo.

Jak přesně se postihy uživatelů měkkých drog na Slovensku změní, ministerstvo spravedlnosti zatím neřeklo. Podle vlády jsou ale přísné tresty za měkké drogy kontraproduktivní, protože ničí život mladým lidem.

Zároveň ale kabinet nechce třeba marihuanu úplně zlegalizovat kvůli jejím škodlivým účinkům, které jsou podle slovenské vlády nezpochybnitelné.

Vojtěch Berger, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme