Slovenská vládní koalice bude jednat o svém osudu

O dalším osudu slovenské vlády budou dnes v Bratislavě jednat předsedové koaličních stran. K napětí v kabinetu došlo po schválení reformy veřejné správy, na kterou Strana maďarské koalice zareagovala oznámením, že hodlá opustit vládu. Premiér Dzurinda se chce dnes pokusit toto rozhodnutí zvrátit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dzurindovo snažení ale považuje šéf SMK Bugár už za neakceptovatelné. Odchod Maďarů z koalice je podle něho jistý. Slušnost jim prý káže, aby premiéra vyslechli, pokud ale nenavrhne zásadní změny v územním uspořádání, odchází SMK do opozice. Je ale rozhodnuta dohodnout se na určité formě tiché podpory.

Novelizaci těchto zákonů striktně odmítl šéf SOP Hamžík, který se stejně jako Dzurinda předčasně vrátil z dovolené. Za vydírání označili chování Maďarů levicoví demokraté, kteří tvrdí, že na žádná ultimáta nepřistoupí. Posun ve vzájemných jednání neočekává po vzájemných jednáních ani KDH.

Markéta Kaclová, Renata Havranová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme