Slovenské fotbalisty, kteří se vraceli z MS, málem nikdo nepřivítal

Nepřivezli titul ani žádné medaile. Přesto jsou to sportovní hrdinové. Slovenští fotbalisté se vrátili domů z mistrovství světa, kde postoupili až do osmifinále. Byl to největší úspěch slovenského fotbalu. Zdálo by se, že do Bratislavy vejdou hráči slavobránou. Oni ale přiletěli obyčejným letadlem v turistické třídě a málem je nikdo nepřivítal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slovenští fotbalisté slaví postup do osmifinále MS | Zdroj: ČTK

Moderátor hecuje pár stovek lidí, kteří přišli na narychlo svolaný happening. Na Slovensko se dnes z Jižní Afriky vrátila druhá část fotbalové reprezentace. Setkání fanoušků s hráči ale fotbalový svaz vůbec neplánoval. Teprve když média začala funkcionáře kritizovat, spíchli aspoň na poslední chvíli tuhle improvizovanou show.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž připravil slovenský zpravodaj Českého rozhlasu Vojtěch Berger.

Těch pár stovek diváků byl vlastně úspěch, většina jich šla okolo jen náhodou. „Mohlo to být lepší. Je to zorganizované na poslední chvíli, je tu málo lidí. Podle mě to moc lidí nevědělo,“ okomentoval celou akci jeden ze slovenských fanoušků.

Slovenská účast na mistrovství nezačala ideálně. Rozpačité výsledky v prvních dvou zápasech, potyčka trenéra Vladimíra Weisse s novináři, to všechno přebila až senzační výhra nad Itálií a postup do osmifinále.

Vojtěch Miklós, který vede bývalou partnerskou firmu Slovenského fotbalového svazu si myslí, že si fotbalisti za svoje vystoupení zasloužili lepší přivítání. Funkcionáři to podle Miklóse zbabrali: „Být na mistrovství světa ve fotbale, to je něco, čeho by si slovenská veřejnost a funkcionáři měli vážit a ne znevažovat.“

Podle Vojtěcha Miklóse měli fotbalisti přistát v Bratislavě a ne ve Vídni. Na letišti mohly čekat tisíce fanoušků, kteří by se pak s hráči přesunuli do centra města. Dnešní narychlo svolané defilé, kdy hráči vylezli na balkón nákupního centra a zase odjeli, je jenom slabá náplast.

Zatímco slovenští fotbalisti teď můžou přemýšlet o tom, jak v budoucnu podobný úspěch zase zopakovat, fotbaloví funkcionáři by se mohli zamyslet nad tím, jak s takovým úspěchem vlastně naložit. Teprve budoucnost ukáže, jestli se výsledek z Jižní Afriky nějak pozitivně promítne do propagace slovenského fotbalu, do práce s mládeží i s fanouškovskou veřejností.

Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme