Slovenské lékařské odbory vyhlásily stávkovou pohotovost

Lékařské odbory na Slovensku vyhlásily stávkovou pohotovost. Přitom se teprve minulý víkend dohodly s vládou, že ukončí protestní akci a stovky lékařů se vrátí zpátky do nemocnic. Odborářům se nelíbí, že vláda nebere vážně jejich požadavky.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slovenský prezident Ivan Gašparovič (vpravo) se zástupci lékařských odborů

Slovenský prezident Ivan Gašparovič (vpravo) se zástupci lékařských odborů | Zdroj: ČTK

Ještě před týdnem se některé slovenské nemocnice vzpamatovávaly bezmála z kolapsu. Do služby nenastoupilo několik stovek lékařů, kterým vypršela lhůta hromadných výpovědí, na Slovensku pomáhali i armádní lékaři z Česka.

Lékařský protest ukončilo desetibodové memorandum, dohoda odborářů s vládou. Obsahovala zvýšení platů i záruku, že se nemocnice nebudou převádět na akciové společnosti. Kvůli tomu se musí změnit zákony a na řadě jsou tedy poslanci slovenského parlamentu.

Jenže lékařským odborům se zdá, že vláda se o splnění jejich požadavků málo zasazuje a všechnu zodpovědnost nechává právě na parlament. Odbory proto vyhlásily stávkovou pohotovost a pokud jejich požadavky parlament rychle neschválí, plánují další protesty.

Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme