Slovenské protesty proti kauze Gorila skončily potyčkami s policií

Tisíce Slováků znovu demonstrovaly kvůli korupční kauze Gorila. Údajné přepisy odposlechů tajné služby mají dokazovat spojení mezi slovenskými politiky a finanční skupinou Penta. V Bratislavě už podruhé demonstrace skončily násilnými incidenty a střety s policií.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezidentský palác v Bratislavě | Zdroj: ČTK

Organizátoři protestů neuhlídali skupinu rozvášněných demonstrantů, kteří lezli na plot Úřadu vlády a ozdobili ho transparenty.

I po ukončení demonstrace táhly Bratislavou skupiny lidí, kteří házeli vajíčka na prezidentský palác a nakonec se u budovy parlamentu poprali s policií. Policie použila v pětistupňovém mrazu i vodní dělo.

Páteční protest početně překonal demonstraci z minulého týdne, v centru Bratislavy se sešlo podle různých odhadů 6-10 tisíc lidí, demonstrace se konaly i v dalších slovenských městech.

Občanské protesty mají i nadále pokračovat, organizátoři demonstrací například požadují, aby ze svých funkcí odstoupili politici zatažení do kauzy Gorila, nebo aby se parlamentní volby přesunuly z březnového termínu na podzim kvůli vyšetření případu.

Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme