Slovenské stevardky ve vlacích nahradí obyčejní průvodčí

Ve slovenských vlacích už nebudou pomáhat cestujícím stevardky. Zatímco České dráhy nasadí speciální vlakový personál na hlavní trati mezi Prahou a Ostravou natrvalo, slovenské železnice stevardky po pár měsících testování zrušily. Inspirace přitom na Slovensko původně přišla právě z České republiky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezentace pilotního projektu zvyšování kvality služeb ve vlacích EuroCity a InterCity | Foto: Filip Jandourek

Slovenské státní dráhy zavedly stevardky v 1. třídě vlaků InterCity před mistrovstvím světa v hokeji koncem letošního dubna. Krásné dívky v minisukních stály ale měsíčně 10 tisíc eur, a přestože se prý osvědčily, služba už od září pokračovat nebude.

Funkci stevardek mají převzít obyčejní průvodčí a vlakový personál, který projde speciálním školením, jak se chovat k cestujícím, a jak jim podat informace a to i v cizích jazycích.

Slovenské železnice se stevardkami inspirovaly u Českých drah. Narozdíl od Česka se ale na Slovensku nechystá v rychlíkové dopravě na železnici žádná konkurence, a tak státní firma není nucená k razantnímu zlepšování cestovní kvality.

Vojtěch Berger, Anna Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme