Slovenské televizi hrozí exekuce

Slovenské veřejnoprávní televizi hrozí exekuce. Dluhy vůči telekomunikacím překročily částku třičtvrtě miliardy korun. Veřejnoprávní instituce žádá o pomoc stát, protože hrozí, že bude muset omezit vysílání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Telekomunikace odmítly zabezpečit některé přímé hokejové přenosy a podmínily svůj krok splacením dluhu minimálně od června loňského roku. Slováci pravděpodobně nebudou sledovat ani tradiční přenosy velikonočních bohoslužeb. Vedení veřejnoprávní instituce považuje toto jednání za vydírání a brání se tím, že na dluhu nenese vinu, protože vznikl zkrácením lhůty splatnosti a také téměř 130tiprocentním nárůstem cen telekomunikačních služeb. Ústřední ředitel televize Mila Maťerák požádal ministryni financí o mimořádnou dotaci na částečné pokrytí dluhu ve výši 122 miliónů korun. Odpověď zatím nedostal.

Na Slovensku vzrůstá podezření, že krach Slovenské televize je jednou z cest k její privatizaci. Poslanec Budaj zveřejnil, že tuto možnost připustil i ministr dopravy a spojů během poslaneckého průzkumu. Vyzval proto šéfa rezortu Macejka, aby za situaci nesl politickou zodpovědnost a odstoupil z funkce.

Markéta Kaclová, Renata Havranová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme