Slovenské televizi hrozí exekuce

Slovenské veřejnoprávní televizi hrozí exekuce. Dluhy vůči telekomunikacím překročily částku třičtvrtě miliardy korun. Veřejnoprávní instituce žádá o pomoc stát, protože hrozí, že bude muset omezit vysílání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Telekomunikace odmítly zabezpečit některé přímé hokejové přenosy a podmínily svůj krok splacením dluhu minimálně od června loňského roku. Slováci pravděpodobně nebudou sledovat ani tradiční přenosy velikonočních bohoslužeb. Vedení veřejnoprávní instituce považuje toto jednání za vydírání a brání se tím, že na dluhu nenese vinu, protože vznikl zkrácením lhůty splatnosti a také téměř 130tiprocentním nárůstem cen telekomunikačních služeb. Ústřední ředitel televize Mila Maťerák požádal ministryni financí o mimořádnou dotaci na částečné pokrytí dluhu ve výši 122 miliónů korun. Odpověď zatím nedostal.

Na Slovensku vzrůstá podezření, že krach Slovenské televize je jednou z cest k její privatizaci. Poslanec Budaj zveřejnil, že tuto možnost připustil i ministr dopravy a spojů během poslaneckého průzkumu. Vyzval proto šéfa rezortu Macejka, aby za situaci nesl politickou zodpovědnost a odstoupil z funkce.

Markéta Kaclová, Renata Havranová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme