Slovenské úřady kontrolují kamiony z Česka, hledají zakázaný alkohol

Řidiči kamionů mířící na Slovensko by se měli připravit na krátkou zastávku za slovenskou hranicí. Kvůli zákazu dovozu alkoholu z Česka totiž budou slovenští policisté i celní a daňová správa kontrolovat nákladní auta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předjíždění kamionů | Foto: Kateřina Křenová

Aby byla kontrola stoprocentní, musely by policejní a celní hlídky zastavit každý kamion. Ani celní správa ani policie ale zatím přesně nevědí, jak podrobné kontroly budou a podle jakého klíče budou nákladní auta zastavovat.

Hlídky nemusejí stát přímo na hranicích, ale budou na hlavních tazích z Česka na Slovensko. Celní správa ujišťuje, že má v terénu dostatek lidí, aby se při kontrolách netvořily kolony.

Kontrola by v praxi měla být rychlá. Řidič jen řekne, co veze, a ukáže dokumenty. Pokud nebude mít v nákladním prostoru český alkohol, hlídka ho rychle pustí dál.

Slovenská vláda dočasně zakázala prodej a dovoz českého alkoholu v reakci na otravy metanolem. Zákaz začal platit včera odpoledne. Podobné opatření už zavedli také Poláci a přísné kontroly platí i v Německu.

Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme