Slovenské úřady nevidí chybu v rigorózních zkouškách Víta Bárty

Vít Bárta z Věcí Veřejných získal doktorský titul na Akademii policejního sboru v Bratislavě právoplatně. Konstatuje to slovenské ministerstvo vnitra. Bárta měl ve své rigorózní práci opisovat z materiálů profesora Jiřího Strause, významného českého kriminalisty. Podle slovenských úřadů bylo ale formálně všechno v pořádku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vít Bárta na archivní fotografii | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Ze záznamů slovenského ministerstva vnitra vyplývá, že doktorskou práci Víta Bárty doporučil oponent k obhajobě a Bárta také při zkouškách vyhověl a získal právoplatně titul JUDr.

Ministerstvo nechtělo komentovat otázku údajného Bártova opisování z profesorových materiálů. Konstatovalo pouze, že Bárta v prosinci 2003 obhájil rigorózní práci na téma trasologické stopy s biomechanickým obsahem a složil úspěšně ústní zkoušky.

Týdeník Reflex, který na údajně opsanou Bártovu práci upozornil jako první, kvůli případu oznámil státnímu zastupitelství podezření z korupce. Podobně jako Vít Bárta měl podle Reflexu při psaní své doktorské práce opisovat i jeho bratr Matěj.

Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme