Slovenské volby s neodhadnutelnými výsledky jsou výzvou pro sázkaře

Letošní předčasné parlamentní volby na Slovensku budou obzvlášť napínavé. Téměř jisté je jen vítězství strany Smer, otázkou však je, kdo ji v parlamentu doplní. Kolem povinné pětiprocentní hranice se pohybuje hned několik stran. Zatímco politologům tato situace hodně ztěžuje jakoukoli prognózu, sázkaři se radují. Při správném tipování si přijdou na pěkné peníze.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Robert Fico se svými stranickými kolegy. Euroval podle nich musí být schválen

Robert Fico se svými stranickými kolegy. Euroval podle nich musí být schválen | Zdroj: ČTK

„Ani to nenazývám sázkou jako spíš investicí. Jsem dost konzervativní investor a spíše si najdu nějakou úplnou jistotu, která má kurz 1,25, než bych sázel na něco s kurzem 1,8,“ říká poslanec a sázkař Juraj Droba.

Poslancem se stal v roce 2010 a letos kandiduje znovu. Samotná kandidatura ale není jedinou věcí, která mu před sobotními volbami zrychluje tep.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nejasné výsledky slovenských voleb dělají radost hlavně sázkařům, zjistil zpravodaj ČRo Vojtěch Berger

„Je to moje jediná sázkařská závislost, vždycky se těším na volby a bylo to tak už dávno předtím, než jsem vstoupil do politiky. Těším se na volby, připravím si obnos a opravdu se vyžívám v tom, že si hledám ty nejlepší možné kombinace, nejlepší kurzy,“ popisuje svou vášeň.

Droba navíc neváhá sázet velké částky, které si jako úspěšný podnikatel může dovolit. A zatím se mu jeho koníček vždycky vyplatil. „O konkrétních sumách nebudeme hovořit, ale je to takový obnos, že to možná zdvojnásobí můj měsíční příjem, když se mi podaří všechny sázky,“ říká poslanec.

Slovenské sázkové kanceláře přiznávají, že volební sázky jsou čím dál oblíbenější. Sázkaři při nich totiž vydělají víc než při sportovních tipech. Volební výsledky jsou prý přece jen předvídatelnější než třeba hokejové derby Košice–Poprad.

Letos rozhodně nezbohatne ten, kdo si vsadí na vítězství strany Smer. Ta už má dlouho v průzkumech podporu kolem 40 procent voličů a tomu odpovídá i vypsaný kurz, který je nyní 1,01.

Spis Gorila odhaluje údajné propojení slovenských politiů se zájmovými skupinami | Foto: ČTK

Pokud by tedy člověk vsadil na vítězství Smeru například 100 eur, vydělal by při tomto kurzu jen euro navíc. „Získali byste 101 eur, ale zaplatil byste poplatek šest eur, takže byste skončil s 95 eury. Proto se nevyplatí sázet na vítězství Smeru,“ vysvětluje Droba.

Kdo chce na sázení vydělat, měl by správně uhodnout například to, které z menších stran se dostanou do parlamentu. Třeba vsadit si na úspěch kontroverzního hnutí 99 %.

Anebo tipnout, že volební účast bude vyšší než 54 procent. Tomu totiž věří na Slovensku málokdo. Lidé jsou znechucení z politiky a korupčních kauz, a třetina z nich stále neví, koho bude volit.

Vojtěch Berger, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme